Prekladáš si nohu cez nohu?

Jasné, že áno. Hneď ako si sadnem, vyložím si nohy alebo si preložím jednu cez druhú. A sedí sa mi super, pohodlne. Robím to vždy, keď si sadnem. Je to naozaj najpohodlnejší spôsob sedenia, dokážem tak vydržať aj hodiny. Sem tam mi noha trochu stŕpne, ale aj to po chvíli prejde. Zmením polohu, prípadne sa trochu poprechádzam a môžem pokračovať.

Spokojne si žiješ ďalej, ani netušíš, čo sa s tvojim telom deje. To, že ťa sem tam pri práci bolí chrbtica, dávaš za vinu stresu a monitoru. Tŕpnutie či mravčenie v nohách rozchodíš, keď si ideš po ďalšiu kávu do automatu.

Je jedno, či si muž alebo žena, každý má svoju obľúbenú polohu pri sedení v kancelárii. A priznaj sa, nie je to práve ukážkový sed. Čo sa stane keď si preložíš nohu cez nohu? Panva sa ti nakloní a celá chrbtica je vychýlená do strany. Kvôli tejto polohe sa aj stehenná kosť dokáže čiastočne vysunúť zo svojej kĺbovej jamky, po čase sa jedna noha javí dlhšia ako druhá. Takto získaná nerovnováha ťa bude stále nútiť hľadať si pohodlnejšie polohy pri sedení. O následných bolestiach chrbtice ani nehovorím.

Prekladanie nôh - problémy

Následky prekladania nôh

V drvivej väčšine prípadov sa nikomu nič nestane, ale sú aj také, pri ktorých dlhodobé sedenie s prekríženými nohami tlačí na lýtkový nerv, ktorý následne ochrnie = fibulárne ochrnutie nervu. Prekladanie nôh síce nie je smrteľná diagnóza, ale je dobré, aby si vedel, čo sa s tebou deje. Pravidelný pohyb ťa vždy udrží vo forme!

Máte bolesti? V Rehab Klinik vám radi pomôžeme

Rezervujte si termín u násVenujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Telefónne číslo

Vaša správa

Nájdete nás…

  • +421 905 205 009
  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

…v mestskej časti Rača

About the author: Radko Marcin