Pilates

Hlavný dôvod, prečo robiť pilates je ten, že pracuje s hlbokými svalmi, ktoré sú potrebné na udržanie stabilného tela – čiže našej chôdze, postoja, behania.

čítaj viac…

Chrbtica

Chrbtica – tok života v našom tele. Čo je to vlastne vyskočená platnička? Čo sa deje s našim telom? Príznaky vyskočenej platničky? Liečba?

čítaj viac…

Rehabilitácia v Rehab Klinik

Dôvod, pre ktorý k nám prišla, bol jasný – úraz. Počas nakupovania v potravinách sa šmykla a spadla. Pre veľkú bolesť v lakťovom kĺbe sa rozhodla ihneď navštíviť lekára.

čítaj viac…

Sedenie

Máte pocit nepohodlia a prítomný pocit celkového napätia? Tak Vám vieme s tým poradiť. 🙂 Ak sa Vám uľaví, zopakujte niektoré pohyby z tejto lekcie niekoľkokrát počas celého dňa, aby ste obnovili variabilitu vo Vašom sedení.

čítaj viac…

Yogaterapia

Vďaka terapeutickej yoge sa človek učí byť bdelý k svojmu telu, komunikovať s ním, taktiež k svojim emóciám, myšlienkam, životnému štýlu, levelu energie , pretože všetky tieto aspekty ovplyvňujú naše celkové zdravie.

čítaj viac…

Prevencia bolesti

Nefungujeme ako stroje, ktorým sa dá vymeniť chybná súčiastka, aby mohli pokračovať bezchybne ďalej. Nejaký ten „servis“, lepšie povedané prevenciu, potrebuje aj naše telo.

čítaj viac…

Hypermobilita

Dôležité je, aby ste cviky, ktoré si pravidelne cvičíte, cvičili správne. Nesmie pri nich dochádzať k hraničným polohám Vašich kĺbov, aby ste si nepreťažovali šľachy a väzy.

čítaj viac…

Skolióza

Chrbtica. Zaisťuje oporu pre celé telo, tvorí ochranné púzdro pre celú miechu a v neposlednom rade zabezpečuje aj pohyb tela. Z toho nám samozrejme vyplýva, že akákoľvek porucha v tomto orgáne znamená problém, ktorý sa následne šíri do celého organizmu.

čítaj viac…

Cvičenie na Bosu

Navštívil som Rehab Klinik. O cvičení som nevedel takmer nič, no po pár tréningoch som tomu napokon porozumel.

čítaj viac…

Masáž ako prostriedok regenerácie

„Dotyk, základný kameň masáže, je jedným z hlavných spôsobov ľudského vnímania a spoznávania sveta. Dotykom môžeme upokojiť, komunikovať, vyznať lásku, utíšiť bolesť a liečiť.“

čítaj viac…

Prekladanie nôh

Prekladáš si nohu cez nohu?
Jasné, že áno. Spokojne si žiješ, ani netušíš, čo sa s tvojim telom deje. To, že ťa sem tam pri práci bolí chrbtica, dávaš za vinu stresu a monitoru. Tŕpnutie či mravčenie v nohách rozchodíš, keď si ideš po ďalšiu kávu do automatu

čítaj viac…

Panvové dno

 So začatím posilňovania svalov panvového dna nikdy nie je neskoro. Samozrejme, tento problém sa týka aj mužov. Tí by mali taktiež dbať o svaly svojho panvového dna. Navštívte našu kliniku a o silu svalov Vášho panvového dna sa postaráme najlepšie, ako budeme vedieť! Rehab Klinik – u nás ste v dobrých rukách 🙂

čítaj viac…

Ako správne sedieť za počítačom?

 To, ako sedíme za počítačom, sa môže výrazne podieľať na tom, v akom telesnom stave sa náš organizmus nachádza. Ak budeme dodržiavať všetky hlavné princípy správneho sedenia za počítačom, môžeme sa vyvarovať bolestiam krku, chrbtice, bolestiam kolien, či tŕpnutia v oblasti hornej končatiny. V prípade, že máte sedavé zamestnanie, určite naše tipy v článku o správnom sedení oceníte….

čítaj viac…

Strečing hamstringov

 Cviky určite nevykonávajte sami, sú len názornou ukážkou, ako ordinácia fyzioterapeutov pomáha aj pri problémoch stiahnutých zadných svalov. Tie dokážu byť predzvesťou aj niečoho horšieho ako sú bolesti kolien, svalov, kĺbov a šliach, poprípade bolesti krížovej oblasti…

čítaj viac…

Top 5 Fridays!

 “Včera som zažila skvelú terapiu s našou klientkou. Prišla celá vysmiata a v dobrej nálade. Obe sme sa nemohli dosmiať, kým sme začali cvičiť. Bol to naozaj pocit na nezaplatenie vidieť ju pri cvičení veselú, uvoľnenú, hlavne po tých bolestiach, s ktorými k nám prišla. Všetci sme sa veľmi snažili, aby sa jej stav zlepšil a mohla by znova hrať a koncertovať. Lujza, prajeme ti veľa úspechov vo Varšave 🙂 “

čítaj viac…

Čo s krčnou chrbticou?

 Ak Vás trápia bolesti tohto typu, je nevyhnutné, aby ste navštívili niekoho z trojice rehabilitačný lekár – neurológ – fyzioterapeut….

čítaj viac…

Som fyzioterapeut, ako Vám môžem pomôcť?

O fyzioterapii je už veľa známe, ľudia postupne prichádzajú na to, k čomu je vlastne ten fyzioterapeut dobrý. Okrem bežne známej masérčiny sa začína cvičiť, zrazu počúvam v akom hroznom stave to svoje telo mám, svaly mi terapeut ledva nahmatá a keď sa mu to aj podarí, bolia ako nikdy predtým. Mám z celej terapie nafúknutú hlavu a domov idem so sklopenou hlavou…čo som to svojmu telu za tie roky urobil…

čítaj viac…