Bankovanie
Ako prebieha bankovanie?
Banka sa môže a nemusí nahriať. Následne sa podtlakom prisaje na kožu. Práve vďaka podtlaku dochádza k popraskaniu kapilár s malými krvnými výronmi. Výrony môžu vyzerať ako modriny, ale sú hlbšie. Intenzita podtlaku sa dá regulovať. Po bankovaní je treba dodržať dostatočný pitný režim po dobu aspoň 2 dní, aby sa škodliviny vyplavili z organizmu čo najskôr. Bankovanie sa odporúča absolvovať dvakrát za týždeň v prvom týždni a potom 6 až 9 opakovaní jedenkrát do týždňa.
Účinky bankovania
Bankovanie sa využíva pri bolestiach chrbta, svalov, bolestiach hlavy, kĺbových zápaloch. Procedúra ako taká zlepšuje činnosť obličiek, močového mechúra, žalúdka, sleziny, pankreasu, žlčníka a pohlavných orgánov. Okrem toho blahodarne pôsobí na lymfatický a imunitný systém ale aj na prekrvenie horných a dolných končatín. Bankovanie je taktiež účinné v boji s celulitídou.
Kontraindikácie bankovania
Bankovanie sa neodporúča u osôb s poruchami zrážanlivosti krvi, cievnymi ochoreniami, tehotným ženám, ženám pri silnej menštruácii, pri nádorových ochoreniach, horúčke. Vhodné je bankovanie vopred konzultovať s lekárom.
Objednajte sa na bankovanie v Bratislave – Rači: