Fyzikálna terapia

V Rehab Klinik Bratislava vám naši špecializovaní fyzioterapeuti poskytnú nasledovné druhy fyzikálnej terapie.

Pulzná magnetoterapia

Liečebné využitie biologických účinkov magnetického poľa – v magnetoterapii sa využíva buď ako stále, striedavé alebo pulzné. V praxi sa používajú rôzne elektromagnetické prístroje, ktoré produkujú predovšetkým pulzné magnetické pole určitého tvaru, frekvencie a intenzity. Aplikátory v magnetoterapii majú tvar dutých solenoidových valcov či tvar prstenca, plochých aplikátorov či dvojdielnych stojanových aplikátorov.
 
Magnetoterapia Bratislava
 

Ultrazvuk

Ultrazvuk funguje na premene elektrickej energie vysoko frekvenčných prúdov na teplo a mechanickú energiu v ožarovanom tkanive. Ide o pozdĺžne mechanické vlnenie s frekvenciou 0,75-3 MHz a intenzitou maximálne do 3W/cm2. Základnou aplikačnou formou je kontinuálna alebo pulzná aplikácia. Kontakt hlavice prístroja s tkanivom musí byť udržovaný kontaktným médiom, parafínovým olejom alebo vodivým gélom.
 
Ultrazvuk Bratislava
 

TENS prúdy

TENS je moderná fyzioterapia na zmiernenie a odstránenie chronických a akútnych bolestí chrbta, končatín a kĺbov bez vedľajších účinkov, liečbu porúch prekrvenia, spevnenie a posilnenie ochabnutého svalstva, zväčšovanie objemu svalovej hmoty, lokálne chudnutie, ošetrenie celulitídy a masáž.
 

Interferenčné prúdy

Veľkou prednosťou tohto typu elektroliečby je, že nezaťažujú kožu ale ľahko prenikajú do hĺbky organizmu vďaka kapacitným vlastnostiam tkaniva. Pôsobia na princípe využitia interferencie dvoch stredno-frekvenčných prúdov priamo v tkanive, pričom jeden okruh má frekvenciu konštantnú a druhý voliteľne kolísavú.

Pôsobí priamo na svaly, nervy, zlepšuje prekrvenie a výživu tkaniva. Na efekte sa podieľa predovšetkým vazodilatácia, analgézia a tonizácia tkaniva.
 
Interferenčné prúdy, elektroliečba Bratislava
 

Laseroterapia

Laser je jednou z procedúr zo skupiny svetloliečby. Laseroterapia využíva biostimulačný efekt lúča, pôsobiaceho ako spúšťací mechanizmus na urýchlenie regenerácie tkanív a aktiváciu činnosti buniek. Liečba laserom sa indikuje hlavne pri chorobách svalov, kostí, kĺbov, šliach.
 
Laseroterapia Bratislava
 

Termoterapia

Termoterapia využíva pôsobenie tepla na udržanie a zlepšenie zdravia alebo len na relaxačné účely. Používame tepelné a chladové vrecúška, ktoré sa využívajú už 20 rokov. Zameraná je na zníženie svalového napätia, bolesti. Aplikuje sa k ošetreniu svalových tonusov, bolesti chrbta, reume a ďalších oblastiach, kde je indikované suché sálavé terapeutické teplo.
 
Termoterapia
 

Objednajte sa na fyzioterapiu v Bratislave:

Rezervujte si termín u nás

 

Rehab Klinik Bratislava

OBJEDNAJTE SA ONLINE

Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Telefónne číslo

Vaša správa

Nájdete nás…

  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

…v mestskej časti Bratislava-Rača