• Rehab Klinik - ponuka služieb
 • Vyšetrenie zahŕňa rozhovor s FBLR lekárom spojený s prehliadkou, zhodnotením zdravotného stavu a diagnostikou klienta, následne výber a zostavenie správneho fyzioterapeutického programu.

  Vyšetrenie FBLR lekárom
  €30.00
 • V neurologickej ambulancii Vám bude poskytnutá špecializovaná neurologická starostlivosť. Zaoberáme sa diagnostikou a liečbou porúch nervového systému s dôrazom na ochorenia chrbtice, pohybového aparátu a svalového systému.

  Vyšetrenie neurológom
  €30.00
 • Kontrola účinku odporučenej starostlivosti a nastavenie, resp. odporučenie ďalšieho postupu.

  Kontrolné vyšetrenie
  €20.00
 • Konzultácia zahŕňa rozhovor s fyzioterapeutom, vyhodnotenie zdravotného stavu klienta a výber vhodných a účinných prostriedkov pri zostavovaní fyzioterapeutického programu. Súčasťou je aj poučenie klienta o problematike jeho zdravotného stavu a prípadnej liečbe.

  Konzultácia s fyzioterapeutom
  €28.00
 • ILTV ako zostava cvikov prispôsobených zdravotnému stavu klienta pod vedením fyzioterapeuta. Takýto telocvik je zameraný na jedného klienta. Cieľom je obnova a udržanie telesných pohybových funkcií, zlepšenie kondície a svalovej sily ako aj rozvoj funkčnej motorickej adaptácie organizmu.
  Medzi špeciálne terapie telesnej výchovy patria SM systém a Akrálna koaktivačná terapia. ACT je metóda, pri ktorej dochádza k napriameniu chrbtice prostredníctvom vzporov do akrálnych častí horných, ale aj dolných končatín. Cieľom terapie ACT je napraviť naše zlé pohybové návyky prostredníctvom motorického učenia. Napriamenie chrbtice zabezpečuje koaktivácia ventrálnych a dorzálnych svalových reťazcov. Pri dodržaní základných princípov tejto metódy sa odstraňuje svalová dysbalancia, posilňujú sa chrbtové svaly, stabilizuje sa pohybový aparát ako celok.

  Individuálny liečebný telocvik
  €18.00
 • Liečebný telocvik pre deti sa zameriava na korekciu postúry dieťaťa, úpravu nesprávnych pohybových stereotypov a zaškolenie na cvičenie v domácom prostredí. Je určený deťom do 15 rokov.

  Individuálny liečebný telocvik pre deti
  €15.00
 • Aktívna liečebná výchova odborne vedená fyzioterapeutom v telocvični, v skupine s maximálnym počtom osôb 3. Cvičenie využíva prvky pre relaxáciu preťažených svalov, posilňovanie oslabených svalových skupín, mobilizáciu kĺbov a panvy, posilňovanie statodynamických funkcií pre správne držanie tela a nácvik správnych pohybových stereotypov.

  Skupinový liečebný telocvik
  €15.00
 • Masáž je činnosť, pri ktorej pôsobíme rukami na povrch tela. Jej cieľom je priaznivo ovplyvniť zmeny vyvolané chorobou alebo námahou, posilniť zdravie a zvýšiť celkovú odolnosť organizmu. Dotyk a masáž patria medzi najstaršie liečebné metódy, pretože sa dajú jednoducho a bezprostredne aplikovať. Používajú sa pri príprave na telesný či športový výkon alebo ako prostriedok na osvieženie a odstránenie únavy. Špeciálnou masážou je Breussova masáž, ktorá sa vykonáva pomocou ľubovníkového oleja, ktorý zlepšuje hĺbkové uvoľnenie svalstva a regeneráciu medzistavcových platničiek.

  Liečebná masáž
  €18.00
 • Lymfodrenáž je jediný fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia, ktorý môže spôsobiť ich regeneráciu. Taktiež je podporou pre odtok lymfy z tkaniva bez posilňovania prítoku krvi. Hĺbkovo čistí telo od odpadových produktov látkovej výmeny, zlepšuje prekrvenie a tým zásobuje tkanivo kyslíkom a výživnými látkami, čo pôsobí blahodarne na organizmus. Ide o rokmi overenú metódu pre správne fungovanie lymfatického systému. Nedostatok pohybu a nesprávne stravovanie však spomaľuje lymfu a zanáša telo škodlivými látkami. Pomocou tejto techniky zbavujeme telo opuchov, posilňujeme imunitný systém, zmierňujeme bolestivé napätie v končatinách a prinášame uvoľnenie a vítanú úľavu. Lymfodrenáž predstavuje neoceniteľného pomocníka v boji proti celulitíde v kombinácii so správnou výživou a pohybom. Využíva sa aj ako prevencia vzniku kŕčových žíl.

  Lymfodrenáž
  €60.00
 • Alebo manipulácia mäkkých tkanív predstavuje liečbu pretiahnutím kože v riase, uvoľnením fascie v podkoží a ovplyvnenie jej reflexných zmien. Technika je nebolestivá a nepoužíva sa tu žiadny olej. Táto terapia sa používa na uvoľnenie poruchovo uložených svalov, skrátených svalov a šliach, jaziev a uľahčenie následnej mobilizácie alebo manipulácie. Metóda je vhodná pri akútnych a bolestivých stavoch.

  Mäkké techniky
  €18.00
 • Mobilizačnými technikami ovplyvňujeme pohyblivosť kĺbov končatín chrbtice, vrátane Jointplay (kĺbovej vôle). Pod pojmom mobilizácia rozumieme postupné obnovenie pohyblivosti kĺbu pri jeho funkčnej poruche. Vykonáva sa opakovanými, nenásilnými pohybmi v smere obmedzenia pohybu. Pri mobilizácii využívame aj vplyv dychu a pohyb očí na svalový systém.

  Mobilizačné techniky
  €18.00
 • Janka sa venuje joge aktívne 8 rokov a učí ju 4 roky. Je kvalifikovaná v oblasti Fyzioterapie, Vojtovej Terapie a nasledovných štýloch jogy: Anusara Hatha joga, Yin joga, Terapeutická joga, Joga pre dospelých a pre deti s postihom ako DMO, Autizmus, ADHD, Down syndróm, atď. Tiež praktizovala meditáciu v Európe a v Ázii – India a Bali. Veľmi rada cvičí Acrojogu a predstavuje ju deťom v špeciálnych školách. Je to výborná metóda, ktorá naučí deti dôverovať si, zbaviť sa strachu, byť zodpovednými, pričom toto všetko sa učia formou, ktorá im prináša radosť. Jana učila jogu v Európe a v Indii, študovala v rôznych kútoch sveta. Učila skupinky, jednotlivcov, tiež deti v špeciálnej škole – pre postihnuté deti. Taktiež sa venovala terapeutickej joge – hlavne Spinálnej, ktorá pomáha odbúravať bolesti chrbtice, s ktorými má ona sama skúsenosti.

  Liečebná yogová terapia
  €25.00
 • Bankovanie je jednou z najstarších metód tradičnej čínskej medicíny. Aplikuje sa prisatím baniek na kožu pacienta vďaka vzniknutému podtlaku. Využíva sa pri bolestiach chrbta, svalov, kĺbových zápaloch, bolestiach hlavy. Kontraindikáciou bankovania sú nádorové ochorenia, popáleniny, poruchy zrážanlivosti krvi.

  Bankovanie
  €17.00
 • Takýto druh rehabilitačnej starostlivosti je určený najmä pre imobilných pacientov, po úrazoch, zlomeninách, operáciách, výmene kĺbov, pre tých, ktorí nie sú schopní absolvovať rehabilitácie v našej klinike. Takýto druh rehabilitácie poskytujú iba naši kvalifikovaní fyzioterapeuti. Poskytujeme nadštandardný a spoľahlivý prístup ku každému klientovi. Domácu rehabilitáciu poskytujeme len v Bratislave a jej blízkom okolí. Možnosť dohody o čase a mieste návštevy fyzioterapeuta.

  Domáca rehabilitácia
  €60.00
 • Kinesio Taping je metóda, ktorá pomocou špeciálnych nalepovacích pások zabezpečuje fixáciu či stabilitu kĺbov a svalov. Používa sa ako podpora pre poškodený kĺb či sval, ale aj ako prevencia. Tapingové pásky majú liečivý účinok, vydržia na tele nalepené niekoľko dní a nie sú obmedzujúcim faktorom pri pohybe.

  Kinesio Taping
  €10.00
 • Liečebné využitie biologických účinkov magnetického poľa – v magnetoterapii sa využíva buď ako stále, striedavé alebo pulzné. V praxi sa používajú rôzne elektromagnetické prístroje, ktoré produkujú predovšetkým pulzné magnetické pole určitého tvaru, frekvencie a intenzity. Aplikátory majú tvar dutých solenoidových valcov či tvar prstenca, plochých aplikátorov či dvojdielnych stojanových aplikátorov.

  Pulzná magnetoterapia
  €8.00
 • Veľkou prednosťou tejto elektroliečby je, že nezaťažujú kožu ale ľahko prenikajú do hĺbky organizmu vďaka kapacitným vlastnostiam tkaniva. Pôsobia na princípe využitia interferencie dvoch stredno-frekvenčných prúdov priamo v tkanive, pričom jeden okruh má frekvenciu konštantnú a druhý voliteľne kolísavú. Pôsobí priamo na svaly, nervy, zlepšuje prekrvenie a výživu tkaniva. Na efekte sa podieľa predovšetkým vazodilatácia, analgézia a tonizácia tkaniva.

  Interferenčné prúdy
  €8.00
 • Hlavnou príčinou je premena elektrickej energie vysoko frekvenčných prúdov na teplo a mechanickú energiu v ožarovanom tkanive. Je to pozdĺžne mechanické vlnenie s frekvenciou 0,75-3 MHz a intenzitou maximálne do 3W/cm2. Základnou aplikačnou formou je kontinuálna alebo pulzná aplikácia. Kontakt hlavice prístroja s tkanivom musí byť udržovaný kontaktným médiom, parafínovým olejom alebo vodivým gélom.

  Ultrazvuk
  €8.00
 • Laser je jednou z procedúr zo skupiny svetloliečby. Laseroterapia využíva biostimulačný efekt lúča, pôsobiaceho ako spúšťací mechanizmus na urýchlenie regenerácie tkanív a aktiváciu činnosti buniek. Liečba laserom sa indikuje hlavne pri chorobách svalov, kostí, kĺbov, šliach.

  Laseroterapia
  €10.00
 • Metódy využívajú pôsobenie tepla na udržanie a zlepšenie zdravia alebo len na relaxačné účely. Používame tepelné a chladové vrecúška, ktoré sa využívajú už 20 rokov. Zameraná je na zníženie svalového napätia, bolesti. Aplikuje sa k ošetreniu svalových tonusov, bolesti chrbta, reume a ďalších oblastiach, kde je indikované suché sálavé terapeutické teplo.

  Termoterapia
  €10.00
 • TENS je moderná fyzioterapia na zmiernenie a odstránenie chronických a akútnych bolestí chrbta, končatín a kĺbov bez vedľajších účinkov, liečbu porúch prekrvenia, spevnenie a posilnenie ochabnutého svalstva, zväčšovanie objemu svalovej hmoty, lokálne chudnutie, ošetrenie celulitídy a masáž.

  TENS prúdy
  €8.00
 • Cielené znižovanie prísunu kyslíka spôsobuje regeneráciu našich mitochondrií. Oxidačný stres je aj hlavnou príčinou starnutia. Podieľa sa na vzniku chronických zápalových ochorení, únavy, zlyhaní imunity ale aj rakoviny. Prístroj nasáva okolitý vzduch, odstráni z neho časť kyslíka a klient počas terapie v sede alebo ľahu dýcha cez masku striedavo vzduch so zníženým obsahom kyslíka.

  Bunkový tréning
  €25.00