Liečebný telocvik – cvičenie pre deti aj dospelých

 

Individuálny liečebný telocvik

 
ILTV (individuálny liečebný telocvik) ako zostava cvikov prispôsobených zdravotnému stavu klienta pod vedením fyzioterapeuta. Takýto telocvik je zameraný na zlepšenie zdravotného stavu jedného klienta. Cieľom je obnova a udržanie telesných pohybových funkcií, zlepšenie kondície a svalovej sily ako aj rozvoj funkčnej motorickej adaptácie organizmu.
 
Individuálny liečebný telocvik Bratislava
 
Medzi špeciálne terapie telesnej výchovy patria SM systém a Akrálna koaktivačná terapia (ACT).
 

Akrálna koaktivačná terapia

ACT je metóda, pri ktorej dochádza k napriameniu chrbtice prostredníctvom vzporov do akrálnych častí horných, ale aj dolných končatín. Cieľom terapie ACT je napraviť naše zlé pohybové návyky prostredníctvom motorického učenia. Napriamenie chrbtice zabezpečuje koaktivácia ventrálnych a dorzálnych svalových reťazcov. Pri dodržaní základných princípov tejto metódy sa odstraňuje svalová dysbalancia, posilňujú sa chrbtové svaly, stabilizuje sa pohybový aparát ako celok
 

Individuálny liečebný telocvik pre deti

 
Individuálne cvičenie pre deti u nás v Rehab Klinik Bratislava sa zameriava na korekciu postúry dieťaťa, úpravu nesprávnych pohybových stereotypov a zaškolenie na cvičenie v domácom prostredí. Je určený deťom do 15 rokov.

Cvičenie pre deti


Skupinový liečebný telocvik

 
Aktívna liečebná výchova odborne vedená fyzioterapeutom v telocvični, v skupine s maximálnym počtom osôb 3. Skupinové cvičenie využíva prvky pre relaxáciu preťažených svalov, posilňovanie oslabených svalových skupín, mobilizáciu kĺbov a panvy, posilňovanie statodynamických funkcií pre správne držanie tela a nácvik správnych pohybových stereotypov.
 
Skupinové cvičenie - rehabilitačné centrum Bratislava

Objednajte sa na liečebný telocvik v Bratislave:

Rezervujte si termín u nás

 

Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  Nájdete nás…

  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

  …v mestskej časti Bratislava-Rača