Kinesio Taping

Kinesio Taping alebo „tejpovanie“ je metóda ktorá pomocou špeciálnych nalepovacích pások zabezpečuje podporu svalom alebo pridruženým tkanivám a bola vyvinutá japonským chiropraktikom Dr. Kasem.

Čo je to tejp?

Tejp je elastická lepiaca páska, ktorá neobsahuje žiadnu liečivú zložku, ale čisto iba lekárske akrylátové lepidlo. Je vodeodolná, nositeľná po celé dni a tým, že je elastická, tak neobmedzuje rozsah pohybu. Farebnosť pásky taktiež nemá veľký význam. Medzi jednotlivými farbami neexistuje žiadny fyzikálny alebo chemický rozdiel. Napríklad béžová sa používa pre minimálnu viditeľnosť, takže výber farieb je záležitosťou individuálnych preferencií klienta.

Načo sa používa tejpovanie?

Použitím jednoduchých pásikov alebo iných špeciálnych tvarov, ako aj smeru a sily natiahnutia pásky v čase aplikácie, sa môže tejp aplikovať v stovkách spôsobov na rôznych miestach na tele a pri mnohých diagnózach. Má schopnosť napríklad zmierniť napätie svalov v oblasti šije alebo krížov, opuch pri vytknutom členku, korigovať stabilitu v kolene či napomôcť pri liečení tenisového lakťa.

Ako funguje kinesio taping?

Aplikáciou kinesiotejpu sa zameriavame na kožné receptory a centrálny nervový systém. Cez elastické vlastnosti tejpu mikroskopicky zdvíhame kožu. Týmto zdvíhaním zvyšujeme medzitkanivový priestor a umožňujeme tak zníženiu zápalu, tlaku a zároveň pomôžeme účinnejšiemu prietoku krvi a lymfatickej tekutiny do cieľovej oblasti i mimo nej.

Bezpochyby je technika najdôležitejším aspektom pri dosahovaní najväčších terapeutických výsledkov, preto je dôležité vyhľadať odborníka, ktorý Vám s daným problémom pomôže a poradí.


Tejpovanie Bratislava

Objednajte sa na Kinesio Taping v Bratislave

Rezervujte si termín u nás