Kinesiotaping

Kinesiotaping (Kinesio tape) alebo „tejpovanie“ je metóda ktorá pomocou špeciálnych nalepovacích pások zabezpečuje podporu svalom alebo pridruženým tkanivám a bola vyvinutá japonským chiropraktikom Dr. Kasem.

Čo je to tejp?

Tejp (tape) je elastická lepiaca páska, ktorá neobsahuje žiadnu liečivú zložku, ale čisto iba lekárske akrylátové lepidlo. Je vodeodolná, nositeľná po celé dni a tým, že je elastická, tak neobmedzuje rozsah pohybu. Farebnosť pásky taktiež nemá veľký význam. Medzi jednotlivými farbami neexistuje žiadny fyzikálny alebo chemický rozdiel. Napríklad béžová sa používa pre minimálnu viditeľnosť, takže výber farieb je záležitosťou individuálnych preferencií klienta.

Načo sa používa tejpovanie?

Použitím jednoduchých pásikov alebo iných špeciálnych tvarov, ako aj smeru a sily natiahnutia pásky v čase aplikácie, sa môže tejp aplikovať v stovkách spôsobov na rôznych miestach na tele a pri mnohých diagnózach. Má schopnosť napríklad zmierniť napätie svalov v oblasti šije alebo krížov, opuch pri vytknutom členku, korigovať stabilitu v kolene či napomôcť pri liečení tenisového lakťa.

Ako funguje kinesiotaping?

Myšlienkou Dr. Kaseho bolo použiť pásku ako druhú kožu na ovplyvnenie senzorickej motorickej slučky medzi kožou a mozgom, čím sa vyvolali vazomotorické, neurosvalové a neurofasciálne zmeny, aby sa stresové tkanivá v tele vrátili späť do homeostázy. Telo sa potom uzdraví. Jednoducho povedané, zmenou polohy pokožky nad poškodeným tkanivom sa do mozgu prenáša zmyslová spätná väzba, ktorá v reakcii prispôsobuje a mení všetky tkanivá. Cez elastické vlastnosti tejpu mikroskopicky zdvíhame kožu. Týmto zdvíhaním zvyšujeme medzitkanivový priestor a umožňujeme tak zníženiu zápalu, tlaku a zároveň pomôžeme účinnejšiemu prietoku krvi a lymfatickej tekutiny do cieľovej oblasti i mimo nej.

Bezpochyby je technika najdôležitejším aspektom pri dosahovaní najväčších terapeutických výsledkov, preto je dôležité vyhľadať odborníka, fyzioterapeuta, ktorý Vám s daným problémom pomôže a poradí.

Tejpovanie Bratislava

Objednajte sa na tejpovanie v Bratislave:

Rezervujte si termín u nás

Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  Nájdete nás…

  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

  …v mestskej časti Bratislava-Rača