Najlepší fyzioterapeut?

Existujú veľa zlých, priemerní, ale aj dobrí a veľmi dobrí fyzioterapeuti. A čo to znamená dobrý fyzioterapeut? Tí najlepší fyzioterapeuti, zvyčajne aj najprofesionálnejší, sa o vás postarajú najlepšie a najmä vyriešia vaše problémy. Ale aké atribúty by mohol mať ten najlepší fyzioterapeut?

Vyberáme 10 vlastností najlepšieho fyzioterapeuta. Ak ste z Bratislavy alebo okolia, navštívte nás v Rehab Klinik Bratislava s najlepšími fyzioterapeutmi, ktorí spĺňajú uvedené vlastnosti najlepšieho fyzioterapeuta 🙂

1. Starostlivý fyzioterapeut

Takýto typ fyzioterapeuta sa zaujíma o problémy svojich klientov. Snaží sa mu pomôcť do takej miery, aby splnil všetky jeho očakávania a pomohol mu naplniť ciele, ktoré si klient, ale aj fyzioterapeut určil. Najlepší terapeuti sú uvážliví, súcitní a dávajú to najavo svojím klientom.

2. Vášnivý fyzioterapeut

Nemyslíme tým žiadneho romantika 🙂 Hovoríme o fyzioterapii ako takej, profesii samej o sebe. Takýto fyzioterapeut je otvorený ďalšiemu vzdelaniu, pochopeniu a zlepšovaniu sa. Je takmer zaručené, že tento typ fyzioterapeuta vám určite pomôže.

3. Znalý fyzioterapeut

Tento krát to neznamená skúsený alebo kvalifikovaný fyzioterapeut. Takýto fyzioterapeut patrí medzi najlepších, nakoľko vykonáva svoju prácu už niekoľko rokov a venuje sa minulej aj súčasnej problematike vo fyzioterapii. Treba rozlišovať fyzioterapeuta, ktorý síce má najnovšie kurzy, avšak skúsenosti mu chýbajú a fyzioterapeuta, ktorý má skúsenosti, ale má aj všeobecný prehľad, ako to fungovalo niekedy a dnes.

4. Neistý fyzioterapeut

Aj neistý fyzioterapeut môže patriť svojím spôsobom medzi najlepších. Sú pohodlní, sebavedomí a trpia určitou neistotou, ktorú sú schopní preniesť na svojich pacientov, informujúc o všetkých kladoch aj záporoch, ktoré vyplývajú z ich problému. Neistota je niečo, čo musíme vždy prijať. Aj napriek obavám je neistota skutočne užitočná, pretože núti terapeutov a pacientov myslieť, spoločne.

5. Prístupný fyzioterapeut

Prispôsobenie sa pacientovi hrá veľkú úlohu pri jeho liečbe. Nie je to len o dennej šifte 8 – 16. Preto aj my, v Rehab Klinik sa prispôsobujeme klientovi podľa jeho potrieb.

6. Zdieľajúci fyzioterapeut

Zdieľať svoje praktiky, svoje myšlienky, nápady. Tak pracuje najlepší tím fyzioterapeutov. Svoje názory je potrebné medzi sebou zdieľať a podeliť sa o ne. Jednoducho byť transparentný vo všetkých aspektoch práce.

Najlepší fyzioterapeut v Bratislave
Najlepší fyzioterapeuti v Bratislave na vás už čakajú

7. Zábavný fyzioterapeut

Humor je dôležitý vo veľa veciach, ale aj v liečbe. Pomôžeme tým klientovi uvoľniť sa, ostať v pohode, aj napriek stresu alebo zmätenosti, poprípade bolesti. Vytváranie vzťahu fyzioterapeut – klient otvára nové možnosti liečby a otvorenosti jeden druhému. A teda, najlepší fyzioterapeuti = zábavní fyzioterapeuti.

8. Dobre vyzerajúci fyzioterapeut

Podľa výskumov majú pacienti jednoducho väčšiu šancu dôverovať a prijímať to, čo hovorí dobre vyzerajúci terapeut. Je to ľudská prirodzenosť podložená vedou. U takýchto terapeutov máme istotu aktívneho životného štýlu a práce na vlastnom vzhľade.

9. Citlivý fyzioterapeut

Citlivosť je vec, ktorú si ľudia myslia, že majú, no nemajú. Najcitlivejší terapeuti pracujú a komunikujú so svojím klientom, odporúčajú a počúvajú, pracujú so spätnou väzbou, ktorú im klient dáva. Citliví fyzioterapeuti nechajú hovoriť svoje činy sami za seba a nebudú sa chváliť, že robia veci správne.

10. Úprimný fyzioterapeut

Najlepšie na koniec. Byť úprimný vo všetkých smeroch je ta najdôležitejšia vec, akú môže terapeut urobiť, ak je v pozícii zodpovednej osoby, ktorá pracuje s uboleným klientom.

Najlepší terapeuti sú čestní, vedia, čo môžu a čo nemôžu robiť a hlavne netvrdia, že ich liečba je magická a vykonáva zázraky. Neboja sa povedať pacientom, kto im môže pomôcť ešte viac.


Autor: Barbora Šišovská

V Rehab Klinik Bratislava riešime vaše problémy okamžite!

Objednajte si termín u nás


Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  Nájdete nás…

  • +421 905 205 009
  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

  …v mestskej časti Bratislava-Rača