Vyšetrenie podoskopom

Podoskop je moderný, veľmi často využívaný prístroj používaný vo fyzioterapii na diagnostiku ortopedických chýb nôh, drobných kĺbov nôh a členkového kĺbu. Technológia podoskopu je založená na dopade polarizovaného svetla na vysokoodolnú akrylátovú plochu. Vďaka vysokej citlivosti dokáže vyhodnotiť aj tlakové zaťaženie jednotlivých častí plosky nohy, vďaka ktorým vieme presne vyšpecifikovať statický či dynamický deficit spôsobujúci potiaže. Súčasťou podoskopu aj kamerový systém a podologický software, pomocou ktorých dokážeme vyhotoviť snímky nôh alebo predkolenia a poskytnúť tak klientovi presné vysvetlenie, v akom stave sa jeho nohy nachádzajú.

Ako prebieha vyšetrenie?

Výsledky z podologického softwaru dopĺňame o niekoľko funkčných a statických testov, ktoré overia informácie z kamerového záznamu a poskytnú tak komplexný pohľad a zároveň nás nasmerujú na ideálne riešenie klientovho problému. V súčasnosti sa najčastejšie stretávame s tzv. valgozitou (hyperpronáciou) talokrurálneho kĺbu a talokalkaneárneho kĺbu, s tzv. plochonožím pozdĺžnym alebo priečnym. Častou diagnózou je hallux valgus. Najčastejšími dôvodmi poklesu nožnej klenby sú úraz (zlomeniny drobných kostí nohy, poškodenie kĺbnych štruktúr nohy), nadváha, hypermobilita, nesprávna obuv, hormonálne zmeny (tzv. popôrodná plochá noha).

Liečba nôh

Vďaka pochopeniu kineziológie nohy a predkolenia je naším cieľom vždy zacentrovať tieto časti tela do ideálneho osového nastavenia tak, aby línia Achillovej šľachy, členka a päty bola
v rovine a kolmá na os podlahy. K tomuto cieľu nám napomáhajú kvalitné ortopedické vložky, ktoré dokážeme individualizovať presne na mieru klienta. Vo výsledku klient získa ideálne osové držanie celého tela, pretože správne nastavenie nôh či predkolenia ovplyvní polohu kolenných alebo bedrových kĺbov, hĺbku driekovej lordózy a postúru chrbtice.
Komplexné vyšetrenie nôh s terapiou trvá 50 minút.

Podoskop

Objednajte sa na vyšetrenie v Bratislave – Rači:

Rezervujte si termín u nás

Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  Nájdete nás…

  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

  …v mestskej časti Bratislava-Rača