Zase trochu o prevencii. Veď nie sme autá…?


Tí, čo máte autá, tak určite si každú zimu dávate vymieňať pneumatiky z letných na zimné. Zabezpečujete si tak bezpečnejšiu jazdu aj po namrznutých alebo zasnežených cestách. Patria sem aj pravidelné servisné prehliadky, vymieňanie oleja, filtrov. Jednoducho povedané, dávate si auto skontrolovať. Ak sa vám zdá, že niekde niečo „búcha“ alebo „klepoce“ nemusí to byť úplne v poriadku. Veď nech Vás to Vaše auto niekde len tak nenechá.

physios1-500x339

I keď sa to zdá nemožné, ľudské telo by sa mohlo prirovnať práve k autu, fyzioterapeut k akémusi „mechanikovi“. Každý z nás by mal mať svojho fyzioterapeuta tak isto, ako máme svojho zubára, lekára a zabezpečovať si tak pravidelnú prehliadku, aj u fyzioterapeuta.

healthy-life

Písať recept na správnu životosprávu by bolo takmer smiešne. Každý z nás sme iný. Obľubujeme iné aktivity, inú stravu, máme iný životný štýl. Všetci sme však len ľudia. Nefungujeme ako stroje, ktorým sa dá vymeniť chybná súčiastka, aby mohli pokračovať bezchybne ďalej. Nejaký ten „servis“, lepšie povedané prevenciu, potrebuje aj naše telo.

Ľudský organizmus je výnimočný aj preto, že do určitej miery má schopnosť samé seba vyliečiť alebo napraviť. Aj keď si v mnohých prípadoch samé poradí s bolesťou či bežnou chorobou, potrebuje dostatočné množstvo energie na to, aby zostalo v správnej kondícii. Na to skutočne netreba veľa 🙂 Sem tam si treba dopriať trochu pohybu, premazať unavené kĺby, zrelaxovať pri dobrej masáži a dať si niečo zdravé pod zub.

10649978_1452024215090648_3240484810593621606_n

MY V REHABKLINIK VÁM UKÁŽEME, AKO NA TO!


Rezervuj svoj termín v REHAB – KLINIK

Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  Nájdete nás…

  • +421 905 205 009
  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

  …v mestskej časti Rača