Svaly panvového dna

Panvové dno tvorí skupina svalov umiestnená na „dne“ panvy a uzatvára brušnú dutinu zo spodnej strany. Svaly panvového dna robia oporu brušným orgánom. Ich nedostatočná funkcia (sila) môže spôsobiť prolaps (prepadnutie) vnútorných orgánov a únik moču. Posilňovanie svalov panvového dna je jednoduché a je vhodné najmä pre ženy po viacpočetných pôrodoch, ale aj ako prevencia.

Je vaše panvové dno v poriadku?

Či dokážete aktivovať svaly panvového dna správne si môžete vyskúšať aj doma. Stačí, ak počas močenia skúsite zastaviť prúd moču. Ak sa Vám to podarí, svaly máte aktívne a je veľká pravdepodobnosť, že ich aktivujete správne. Dôležité je, aby ste počas aktivácie svalov panvového dna nesťahovali brušné svaly či zadok alebo svaly na vnútornej strane stehien.

Posilnenie panvového dna

So začatím posilňovania svalov panvového dna nikdy nie je neskoro. Samozrejme, tento problém sa týka aj mužov. Tí by mali taktiež dbať o svaly svojho panvového dna. Navštívte našu kliniku a o silu svalov Vášho panvového dna sa postaráme najlepšie, ako budeme vedieť! Rehab Klinik – u nás ste v dobrých rukách.

Cviky na panvové dno

Pripravili sme pre vás cviky na posilnenie panvového dna vo forme 3 videí.

Video 1 – Cviky na panvové dno

Video 2 – Cviky na panvové dno

Video 3 – Cviky na panvové dno


V Rehab Klinik vám radi pomôžeme!

Rezervujte si termín u nás

 

Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Telefónne číslo

Vaša správa

Nájdete nás…

  • +421 905 205 009
  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

…v mestskej časti Rača

About the author: Radko Marcin