“Dotyk, základný kameň masáže, je jedným z hlavných spôsobov ľudského vnímania a spoznávania sveta. Dotykom môžeme upokojiť, komunikovať, vyznať lásku, utíšiť bolesť a liečiť.“

Pre koho je masáž určená?

 
Masáž pôsobí príjemne na každého. Od novorodencov po starších ľudí, od športovcov po priateľov a milencov, tým všetkým môže táto forma komunikácie prospieť. Ako účinná podpora relaxácie pomáha masáž odstraňovať stres, napätie a bolesti svalov, zmierňovať bolesti hlavy a problémy so spánkom.

Ale masáž je taktiež povzbudzujúcim prostriedkom – podporuje funkciu a činnosť mnohých telesných sústav, napomáha hojeniu, posilňuje svaly a zanecháva tak človeka s pocitom obnovenej energie. Medzi najstaršie formy liečby patria masáže, čiže použitie dotyku rúk na vyvolanie fyzickej a duševnej pohody, už oddávna.
 

Klasická masáž

Klasická masáž je sústava masážnych hmatov, ktorú vykonáva masér rukou na tele chorého s liečebným alebo preventívnym cieľom. Vznikla už v staroveku ako výsledok ľudskej činnosti a bola vhodným prostriedkom v liečení a doliečovaní následkov poranení.
 

 

Masér

Práca maséra nie je len takou obyčajnou prácou. Nemôže ju robiť človek, ktorého táto práca nenapĺňa. Z pohľadu nestranného človeka sú maséri akousi zvláštnou skupinou bláznov, ktorí sú veľkými zanietencami pre to, čo robia. Masáž však môže stimulovať a uvoľňovať telo a myseľ.

Koža, krv a lymfatická sústava sú stimulované a tým sa podporuje krvný obeh, napomáha obnoveniu buniek a odstraňujú sa toxické a odpadové látky. Uvoľnením napätých svalov sa zároveň uvoľňujú stuhnuté kĺby, utišujú sa nervy a dochádza tak k celkovému pocitu uvoľnenia a dobrej pohody. Našťastie dnes objavujeme hojivú silu masáží a ďalších hmatových terapií, ktoré sú známe v iných kultúrach už tisícky rokov.
 
Autor: Martina Volfová

V Rehab Klinik Bratislava riešime vaše problémy okamžite!

Objednajte si termín u nás


Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  Nájdete nás…

  • +421 905 205 009
  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

  …v mestskej časti Bratislava-Rača