Yogaterapia

Yoga si ma získala od prvej chvíle. Prvý krát som sa s ňou stretla vo svojich 17 rokoch. Nikdy nezabudnem na ten vnútorný pokoj, ktorý som cítila po hodine.
Vďaka terapeutickej yoge sa človek učí byť bdelý k svojmu telu, komunikovať s ním, taktiež k svojim emóciám, myšlienkam, životnému štýlu, levelu energie , pretože všetky tieto aspekty ovplyvňujú naše celkové zdravie.
Učí nás uvedomovať si určité automatizovane nesprávne vzorce myslenia, ktoré sa ukážu na fyzickej úrovni a následne preprogramovať – vyberať si nové vzorce myslenia a správania, preniesť ich z vedomej do fyzickej úrovne.

Tiež využíva koncentráciu mysle a bdelosť vedomia, ktorá učí človeka komunikovať s mnohými aspektmi nášho fyzického , emocionálneho a mentálneho tela.
Porozumenie a bdelosť mysle sú dôležitým krokom k pozitívnym zmenám – rovnováhy tela a mysle – a návrat k nášmu zdraviu.
Kombinácia yogy a fyzioterapie je tá najkrajšia cesta, akou som sa mohla vybrať. Vzájomne sa veľmi dopĺňajú. Fyzioterapia má určitý cieľ, na ktorý sa zameriava a odstráni ho na fyzickej úrovni. Naopak Yogaterapia posilňuje naše telo hlbšie, nie len na fyzickej, ale aj na emocionálnej a mentálnej úrovni.

Má vplyv na pohybový, hormonálny, cievny, nervový systém, ale hlavne na pranayamu – cielené dýchanie a bandhy – uzavretia energetických tokov v našom tele.
Sama som mala tú možnosť prejsť cez transformáciu pomocou terapeutickej yogy, vyhnúť sa tak operáciám a naopak, byť silnejšou, ako kedykoľvek predtým. Ochorenie chrbtice ma ďalej posilnilo nie len na fyzickej, ale hlavne na vedomej úrovni.

Dúfam, že ste získali predstavu, čo yogová terapia znamená, čo využíva a kam nás privedie – k rovnováhe tela, mysle a k uvedomeniu.
 
Autor: Jana Lukačovičová
 

MY V REHABKLINIK VÁM UKÁŽEME, AKO NA TO

 

Rezervujte si svoj termín v REHAB KLINIK

Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Telefónne číslo

Vaša správa

Nájdete nás…

  • +421 905 205 009
  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

…v mestskej časti Rača

About the author: Radko Marcin