“Yoga si ma získala od prvej chvíle. Prvý krát som sa s ňou stretla vo svojich 17 rokoch. Nikdy nezabudnem na ten vnútorný pokoj, ktorý som cítila po hodine.”

Vďaka terapeutickej joge sa človek učí byť bdelý k svojmu telu, komunikovať s ním, taktiež k svojim emóciám, myšlienkam, životnému štýlu, levelu energie , pretože všetky tieto aspekty ovplyvňujú naše celkové zdravie.

Učí nás uvedomovať si určité automatizované nesprávne vzorce myslenia, ktoré sa ukážu na fyzickej úrovni a následne preprogramovať – vyberať si nové vzorce myslenia a správania, preniesť ich z vedomej do fyzickej úrovne.
 
Joga terapia Rehab Klinik Bratislava
 

Účinky jogy

Tiež využíva koncentráciu mysle a bdelosť vedomia, ktorá učí človeka komunikovať s mnohými aspektmi nášho fyzického, emocionálneho a mentálneho tela. Porozumenie a bdelosť mysle sú dôležitým krokom k pozitívnym zmenám – rovnováhy tela a mysle – a návrat k nášmu zdraviu.

Kombinácia jogy a fyzioterapie je tá najkrajšia cesta, akou som sa mohla vybrať. Vzájomne sa veľmi dopĺňajú. Fyzioterapia má určitý cieľ, na ktorý sa zameriava a odstráni ho na fyzickej úrovni. Naopak Jogaterapia posilňuje naše telo hlbšie, nie len na fyzickej, ale aj na emocionálnej a mentálnej úrovni.

Joga má vplyv na pohybový, hormonálny, cievny, nervový systém, ale hlavne na pranayamu – cielené dýchanie a bandhy – uzavretia energetických tokov v našom tele.

Sama som mala tú možnosť prejsť cez transformáciu pomocou terapeutickej yogy, vyhnúť sa tak operáciám a naopak, byť silnejšou, ako kedykoľvek predtým. Ochorenie chrbtice ma ďalej posilnilo nie len na fyzickej, ale hlavne na vedomej úrovni.

Dúfam, že ste získali predstavu, čo yogová terapia (fyzio joga) znamená, čo využíva a kam nás privedie – k rovnováhe tela, mysle a k uvedomeniu.
 

Včera som zažila skvelú terapiu s našou klientkou. Prišla celá vysmiata a v dobrej nálade. Obe sme sa nemohli dosmiať, kým sme začali cvičiť. Bol to naozaj pocit na nezaplatenie vidieť ju pri cvičení veselú, uvoľnenú, hlavne po tých bolestiach, s ktorými k nám prišla. Všetci sme sa veľmi snažili, aby sa jej stav zlepšil a mohla by znova hrať a koncertovať. Lujza, prajeme ti veľa úspechov vo Varšave 🙂

 
Autor: Jana Lukačovičová

V Rehab Klinik Bratislava riešime vaše pohybové problémy okamžite!

Objednajte si termín u nás


Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  Nájdete nás…

  • +421 905 205 009
  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

  …v mestskej časti Bratislava-Rača