Príbeh klientky – rehabilitácia po úraze

Dnes by sme Vám radi predstavili príbeh našej úžasnej a pravidelnej klientky pani Zuzky. Tá pochádza z Nitry a zavítala do Bratislavy – Rače v marci tohto roku. Dôvod, pre ktorý k nám prišla, bol jasný – úraz

Počas nakupovania v potravinách sa šmykla a spadla. Pre veľkú bolesť v lakťovom kĺbe sa rozhodla ihneď navštíviť lekára. Ten pri vyšetrení zistil, že sa jedná o zlomeninu. O necelé dva týždne absolvovala operáciu, na ktorú nadväzovala rehabilitácia.
 

Výber správneho rehabilitačného centra je dôležitý

Na rehabilitáciu do prvého rehabilitačného centra začala Zuzka pravidelne chodiť, avšak rozsah pohyblivosti v ramennom kĺbe na rovnakostrannej hornej končatine sa začal stále viac a viac zhoršovať. Zuzka mala pocit, že rehabilitácia jej neprospieva. Zdravotný stav sa takmer vôbec nezlepšil po 10-tich rehabilitáciách. Ba, práve naopak, stav sa zhoršoval a najbližšia kontrola bola naplánovaná až o dva mesiace neskôr.

Vtedy si Zuzka povedala „dosť!“ a rozhodla sa nájsť si lepšiu kliniku rehabilitácie so skúseným, profesionálnym a ochotným personálom. Známy jej poradil našu rehabilitačnú kliniku v Bratislave a Zuzka nás neváhala navštíviť až z Nitry, aby sa jej zdravotný poúrazový stav zlepšil.

Rehabilitácia ramena v Bratislave
 

Čo môžete očakávať od rehabilitácie?

Najprv absolvovala vstupné vyšetrenie u pani doktorky Dúbravovej. Tá navrhla rehabilitačný plán a s rehabilitáciou u fyzioterapeuta Adama sme mohli začať. Ako takmer u každého pacienta, začiatky rehabilitácie boli veľmi ťažké. Svalová sila hornej končatiny a rozsah pohybu v ramennom kĺbe nespĺňali normu.

Flexiu (vzpaženie cez predpaženie) dokázala vykonať na 80° (norma 180°), abdukciu (vzpaženie cez upaženie) na 75° (norma 180°), rotačné pohyby v ramene viazli na 1/3. Rehabilitácia bola zameraná na zlepšenie svalovej sily, rozsahu pohybu v ramennom kĺbe a taktiež posilnenie svalstva trupu. Už po prvých dvoch terapiách bolo viditeľné zlepšenie. Vďaka väčšiemu rozsahu pohybu vedela vykonávať bez problémov oveľa viac činností. Svalová sila sa taktiež postupne zlepšovala.

Rehabilitácia v rehabilitačnom centre Rehab-Klinik
 
Čas ubiehal, pani Zuzka chodila 2 krát týždenne na terapie a po pár týždňoch bolo jasne vidieť požadované výsledky. Pri opakovanom meraní sme zistili, že rozsah pohybu v ramennom kĺbe sa v zmysle flexie zlepšil na 170° (predtým 80°), v zmysle abdukcie taktiež na 170° predtým (75°), a rotácie už viazli len na 2/3. Za tieto výsledky si pani Zuzka vyslúžila pochvalu ako od pani doktorky Dúbravovej, tak od fyzioterapeuta Adama.

Najväčším plusom bol fakt, že Zuzka po návštevách našej rehabilitácie dokáže bez výraznejších problémov vykonávať bežné denné činnosti, ktoré predtým vykonať nedokázala. V rehabilitácii u nás stále poctivo pokračuje a taktiež sa jej venuje aj v domácom prostredí, kde si cvičí doporučené cviky. Teší nás, že jej zdravotný stav sa stále posúva k lepšiemu a že si pre liečbu vybrala práve našu kliniku aj napriek tomu, že k nám musela do Bratislavy dochádzať až z Nitry.

Aj pani Zuzka môže byť pre Vás inšpiráciou, že všetko sa dá, len treba chcieť a my v Rehab Klinik Vám poradíme, ako na to!
 

V Rehab Klinik Bratislava riešime vaše problémy okamžite!

Objednajte si termín u nás


Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  Nájdete nás…

  • +421 905 205 009
  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

  …v mestskej časti Bratislava-Rača