Obsah článku:
Pulzná magnetoterapia
Využíva generovanie elektromagnetických pulzov, ktoré prenikajú cez odev a ľudské tkanivá do miesta pôsobenia. Podľa frekvencie, tvaru a intenzity ovplyvňujú rôzne zdravotné stavy. Aplikácia magnetoterapie môže pôsobiť analgeticky (proti bolesti), vazodilatačne (rozšírenie ciev = zlepšenie prekrvenia), myorelaxačne (uvoľňuje spazmy), antiedematózne (proti opuchom), hojivý a regeneračný efekt.
Zrýchlenie látkovej výmeny po aplikácii pulznej magnetoterapie umožní rýchlejšie vstrebávanie opuchov a v danej oblasti zároveň dochádza k výraznému proti zápalovému a proti bolestivému pôsobeniu.
Pulzná magnetoterapia výrazne zrýchľuje hojenie a aktivuje tvorbu nového tkaniva. Lepším prekrvením tkanív a zásobovaním kyslíkom napomáha k rýchlejšiemu ústupu zápalov vo všetkých tkanivách. Významne sa urýchľuje aj hojenie poškodených periférnych nervov. Pokiaľ trpíte niektorým z týchto problémov neváhajte nás v Rehab-Klinik kontaktovať.
Kedy sa magnetoterapia neodporúča alebo aké sú kontraindikácie jej použitia?
Medzi absolútne kontraindikácie patrí tehotenstvo, kardiostimulátor, hyperfunkcia nadobličiek a štítnej žľazy, krvácavé stavy, ochorenie hypotalamu a hypofýzy, ťažké plesňové ochorenia, aktívne vírusové ochorenia, zhubné nádory, psychózy, aktívna tuberkulóza.
Relatívne kontraindikácie sú napríklad menštruácia u žien, záchvatové neurologické ochorenia a ťažká ateroskleróza.
Autor: Ľubomír Mišút