Home-office terapia

Home-office nesie so sebou veľa výhod, kedy môžeme z pohodlia domova vykonávať svoju prácu, pritom byť so svojimi domácimi miláčikmi či deťmi. Ale ako to vníma naše telo?

Ergonomický sed alebo gauč?

Z pohľadu fyzioterapeuta, sedavé zamestnanie so sebou prináša mnoho problémov s pohybovým aparátom v zmysle svalového, kĺbneho či orgánového zaťaženia. V dnešnej dobe vieme svoje pracovné prostredie prispôsobiť a čo najviac ergonomizovať potrebám nášho organizmu. Nastaviteľná výška stolov, stoličiek, monitora či ich vzdialenosti je už normálnym (mala by byť) štandardom vybavenia kancelárií. Avšak v domácom prostredí takéto štandardy nemáme. Mnoho ľudí pracuje z pohodlia svojho gauča, kuchynskej stoličky či postele. Domáce podmienky na prácu s počítačom však väčšina domácností nemá prispôsobené. Pri takejto krátkodobej záťaži (raz do týždňa) väčšinou telo dokáže zregenerovať, keď mu dáme správny druh pohybu. Ale čo sa deje, keď je tento sed dlhodobý alebo ak už mám bolesti chrbta a ja začnem pracovať na gauči?
Home-office

Problémy spojené s home-office

Dlhodobá záťaž v nesprávnom, neergonomickom sede nesie zvýšené riziko ochorení pohybového aparátu, ako sú bolesti alebo tŕpnutie dolných končatín, sedacích svalov, bolesť vystreľujúca do končatín, bolesť panvy, bolesť driekovej, hrudnej a krčnej chrbtice, bolesti hlavy. Takáto dlhodobá záťaž zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, poruchy metabolizmu, spomaľuje sa peristaltika čriev (problémy s trávením)

Home Office terapia pozostáva z:

 • edukácie o škole chrbta a ergonómií pracoviska
 • dychových cvičení na odstránenie nesprávnych sterotypov dýchania
 • strečingových cvičení na predchádzanie svalovým dysbalanciám
 • cvikov pre obnovenie plnej pohyblivosti chrbtice
 • mäkkých a mobilizačných techník zameraných na odstránenie vzniknutých blokád a svalovej dysbalancie
 • tréningu hlbokého stabilizačného systému (core training) pre stabilný stred tela
 • posilňovacích cvičení zameraných na oslabené svaly

Home-office

Objednajte sa na terapiu v Bratislave – Rači:

Rezervujte si termín u nás

Rehab Klinik Bratislava

OBJEDNAJTE SA ONLINE

Venujte kúsok svojho času pre seba a svoje zdravie…

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  Nájdete nás…

  • Žitná 48, 831 06 Bratislava, Rača
  • Autobusom č. 59 a 65 zastávka Trávna. Potom pešo cca 400 metrov smerom do mesta po hlavnej ceste. Električkou č. 3,5,6 vystúpiť na zástavke Hybešova. Potom pešo smerom dolu k hlavnej ceste, na hlavnej ceste odbočiť doľava a ísť cca 100 metrov.

  …v mestskej časti Bratislava-Rača